Statystyki z Chojraka

Jeśli śledzisz nasz profil na Facebooku oraz Twitterze, to zapewne zauważyłeś iż podjęliśmy współpracę z organizatorem bokserskiego programu, Chojrak Boxing Show. W dużym uproszczeniu i być może nieco na wyrost, to taki polski „Contender”, który wyłonić ma najlepszego pięściarza. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych. Nasza rola w tym przedsięwzięciu polegała na przygotowaniu statystyk ciosów.

Program, który w kwietniu będzie wyemitowany na antenie Telewizji Silesia (TVS), zaczął się od eliminacji. Jury w składzie Ewa Piątkowska, Hubert Kęska oraz Dariusz Sęk, dokonało wyboru 16 zawodników spośród zgłoszonych osób. Wyselekcjonowana grupa 3 marca stoczyła pierwsze pojedynki, dla których przygotowaliśmy statystyki ciosów. Wydarzenie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Zmagania „chojraków” można było oglądać na żywo lub za pośrednictwem transmisji w systemie PPV. Formuła walk zakładała brak limitu wagowego, a także jedną dziesięciominutową rundę. Sędzią ringowym był Krzysztof Wójcik, jeden z najbardziej doświadczonych polskich arbitrów w boksie olimpijskim. Ostateczny werdykt podejmowało jury, wspomagając się opinią sędziego, a także przygotowanymi przez nas statystykami ciosów.

Chciałbym napisać też nieco o otoczce wokół tego wydarzenia. Do Rudy Śląskiej udałem się wraz z Marcinem Łuczakiem, bez którego przygotowanie statystyk byłoby niemożliwe. Na miejscu pojawiła się możliwość spotkania wielu interesujących osób, w tym także członków Ekipy PWR, z którymi wcześniej nie miałem okazji porozmawiać na żywo. Oprócz Huberta Kęski, byli to Tomek Delimat, a także Kuba Biłuński. Poza nimi dane nam było się spotkać m.in. z Darkiem Sękiem, Ewą Piątkowską, Maciejem Sulęckim, Damianem Jonakiem, Mateuszem Fudalą oraz Pawłem Worobiejem. To było naprawdę fajne, ciekawe spotkanie, zwłaszcza to po walkach, kiedy to w szerokim gronie można było poznać się nieco lepiej i pogadać przede wszystkim o boksie. Wszystkim tym, z którymi dane mi było zamienić te kilka zdań, wielkie dzięki za tą możliwość. Dziękuję także organizatorowi Maciejowi Rzesiowskiemu za kredyt zaufania i podjęcie współpracy.

Przejdźmy do statystyk ciosów pierwszego etapu Chojrak Boxing Show. Zanim zamieszczę te szczegółowe, chciałbym podać garść informacji na ten temat. Łącznie, w ośmiu pojedynkach, zadano 2181 ciosów, z których 648 doszło celu (ogólna skuteczność 30%). Najwięcej ciosów w jednej walce wyprowadzono w starciu Piotra Ćwika z Hubertem Krasuskim (319). Hubert może pochwalić się także największą liczbą ciosów wyprowadzonych (247) oraz celnych (87). Z kolei najlepszą skuteczność pokazał Mariusz Kruk (42%).

Zwycięzca Marcin Brzeski.

Zwycięzca Bartłomiej Bielas.

Zwycięzca Łukasz Szczepaniak.

Zwycięzca Hubert Krasuski.

Zwycięzca Dominik Owsiany.

Zwycięzca Michał Boruc.

Zwycięzca Mariusz Kruk.

Zwycięzca Konrad Handlarski.

Marek Rugowski

Fot. Magda Libisz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s