Kosmetyczne zmiany

Oleksandr Usyk, Saul Alvarez oraz Shakur Stevenson. Ta trójka, z najlepszej dziesiątki bez podziału na kategorie wagowe, stoczyła w ostatnich tygodniach swoje kolejne walki. Mimo, że pojedynki zakończyły się bez niespodzianek, uznaliśmy że to dobry moment, by zaktualizować światowe P4P.

Zanim przejdę do podsumowania wrześniowego zestawienia chciałbym poinformować o nowych twarzach w Ekipie PWR. Wśród typujących mamy aż czterech debiutantów, Czarka Kolasę, Kamila Miloszewskiego, Łukasza Banaśkiewicza oraz Mateusza Kubiaka. Do projektu po dłuższej przerwie wrócił także Andrzej Pastuszek. Jednocześnie zawiesiliśmy współpracę z Maciejem Miszkiniem, któremu przy tej okazji serdecznie dziękuję za dotychczasowy udział.

Wrześniowy ranking typowało 20 osób, które łącznie wskazały 15 pięściarzy. Największym przegranym okazał się Jermell Charlo, który uplasował się tuż za najlepszą dziesiątką. Aż 7 zawodników utrzymało swoje pozycje. W najnowszym notowaniu nastąpiły zatem kosmetyczne zmiany.

Ponowne zwycięstwo Oleksandra Usyka nad Anthony Joshuą umocniło go na pozycji lidera. Ukrainiec wygrał zdecydowanie, był nr 1 aż u 18 typujących. Wygrana Saula Alvareza nad Gienadijem Gołowkinem nie zmieniła jego pozycji. „Canelo” w dalszym ciągu zajmuje czwarte miejsce. Zmieniła się natomiast sytuacja Shakura Stevensona. Amerykanin pokonując przekonująco Robsona Conceicao zyskał w oczach typujących, notując jako jedyny awans w rankingu, ostatecznie plasując się na ósmym miejscu. Shakur uzyskał taką samą ilość punktów co Artur Beterbijew, jednak wyprzedził go z uwagi na większą ilość wskazań.

Po szczegóły zapraszam na stronę światowego P4P.

Marek Rugowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s