Statystyki z serca Kaszub

Leżąca w sercu Kaszub Kościerzyna gościła pięściarzy zawodowych, którzy 02.10 zaprezentowali się podczas jubileuszowej, dziesiątej gali Rocky Boxing Night. Było to dla nas istotne wydarzenie, bowiem ponownie mieliśmy możliwość przygotowania statystyk ciosów.

Zestawienia trafiły nie tylko do promotora, ale także do komentującego galę Grzegorza Proksy. Sobotniego wieczoru przygotowaliśmy podsumowania wszystkich siedmiu pojedynków. Trzy z nich zakończyły się przed czasem. Poniżej prezentujemy komplet statystyk wraz z krótką analizą. Podczas zliczania braliśmy pod uwagę wyprowadzone ciosy, bite zarówno na głowę oraz tułów, dzieląc je na celne i chybione.

Najwięcej ciosów wyprowadzono w walce wieczoru, w której zmierzyli się Adrian Szczypior oraz Vladyslav Gela. Łączna ilość sięgnęła 997, z których 554 zadał Polak. Z kolei jego rywal może pochwalić największą liczbą trafień, 154. Ciekawostką może być fakt, iż najlepszą skuteczność zanotował Rafał Jackiewicz, który trafił aż 59% wyprowadzonych ciosów. Średnia skuteczność dla całej gali wyniosła 32%. Jeśli chodzi o ilość celnych uderzeń na rundę, prym wiódł Dato Nanava, który trafiał średnio 26 ciosów w każdym starciu. Zerową skutecznością wykazał się z kolei Zaza Amiridze, który notując szybką przegraną nie zdążył trafić swojego kubańskiego rywala. Na koniec łączna ilość wyprowadzonych ciosów, było ich 3202, z których 1017 doszło celu.

Fot. Beata Duszczyk, boxingphotos.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s