A imię jego Evander

Wakacje dobiegły końca, a więc czas zakasać rękawy i wracać do roboty. Po letniej absencji grupa bokserskich świrów z Ekipy PWR postanowiła przygotować kolejny ranking. Z jednej strony ciekawy i trudny, z drugiej dość nieoczywisty w wyborze. Podjęliśmy się próby przygotowania dziesiątki najlepszych pięściarzy wagi cruiser wszech czasów.

Nie braliśmy pod uwagę zmiany limitu ze 190 do 200 funtów, który miał miejsce w 2004 roku. Najważniejsze, aby zawodnik rywalizował w kategorii junior ciężkiej, okres w którym miało to miejsce, był bez znaczenia. Do szerokiego grona wybraliśmy aż 33 pięściarzy. W poszczególnych typach znalazło się już tylko 23 z nich. Swoje zestawienia przesłało 13 ekspertów i co ciekawe, tylko dwóch zawodników pojawiło się u wszystkich typujących.

Mowa tu o Oleksandrze Usyku oraz Evanderze Holyfieldzie. „The Real Deal” okazał się bezkonkurencyjny. Do kompletu punktów zabrakło mu zaledwie jednego oczka. Bezsprzecznie można rzec, iż król kategorii cruiser jest jeden, a imię jego Evander. W zestawieniu znajdziemy wielu znamienitych czempionów z różnych stron świata. Wśród nich znalazł się także Polak, Tomasz Adamek, który zajął 9 miejsce.

O najlepszą dziesiątkę otarł się Krzysztof Włodarczyk. Ostatecznie zabrakło mu 4 punktów, by móc cieszyć się z ostatniej pozycji tego szacownego grona. Stawkę zamyka, co może niektórych zaskoczyć, James Toney. Amerykanin miał co prawda krótką przygodę z kategorią cruiser, ale popartą solidną wygraną nad Żirowem.

Po szczegóły rankingu zapraszam na stronę.

Marek Rugowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s