Cieślak liderem polskiego P4P

Od ostatniej aktualizacji Polskiego P4P minęło ponad pół roku. Od tego czasu dwie duże walki stoczył Kamil Szeremeta, Krzysiek Głowacki próbował ponownie zdobyć pas WBO, a Ewa Brodnicka go straciła. Oprócz tego Ewelina Pękalska sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy, choć nie znajdziemy tego na BoxRecu, a Łukasz Różański zanotował czasówkę nad Arturem Szpilką. Do tego wszystkiego dwie solidne wygrane Michała Cieślaka i mamy obraz najważniejszych wydarzeń od czasu październikowego zestawienia.

Najnowsze notowanie typowało 15 reprezentantów Ekipy PWR, którzy łącznie wskazali 14 pięściarzy. Największym pechowcem okazał się Kamil Łaszczyk, który wypadł z najlepszej dziesiątki. Z kolei zadebiutował w niej Łukasz Różański. Największy awans zanotował Mateusz Masternak, który obecnie zajmuje drugie miejsce. Porażka z Lawrencem Okolie sprawiła, że Krzysiek Głowacki spadł aż o cztery pozycje, przestając w ten sposób być liderem. Został nim natomiast Michał Cieślak, który zwycięstwami nad Mabiką oraz Kaszinskim przekonał typujących na tyle, że zdobył komplet punktów, czego do tej pory w rankingach PWR nigdy nie odnotowano.

U kobiet kosmetyczne zmiany. Dotychczasowa nr 1, Ewa Piątkowska od dziś dzieli to miejsce z Ewą Brodnicką. Obie Panie zdobyły bowiem identyczną liczbę punktów. Dobra postawa w walce o pas EBU sprawiła, że Ewelina Pękalska awansowała o jedną pozycję.

Po szczegóły zapraszam na stronę Polskiego P4P.

Marek Rugowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s