Ennis nadal bezkonkurencyjny

Po blisko rocznej przerwie nadszedł czas na aktualizację rankingu TOP 10 prospektów na świecie. W zestawieniu sporo zmian, mamy aż czterech debiutantów. To co może ucieszyć kibiców boksu znad Wisły, to fakt iż swoją pozycję utrzymał Fiodor Czerkaszyn.

Większość zmian w rankingu związana była z kryterium, którego musieli się trzymać typujący. Wskazywano pięściarzy, którzy mają nie więcej niż 25 lat i nie mają na swoim koncie pasów mistrzowskich (interim lub pełnoprawnych). Głównie z tych powodów z szerokiej listy usunęliśmy Garcie, Morrella, Duboisa, Roche, Akhemdova, Ville, Madrimova, Akhmadalieva, Jalolova, Stanionisa, Rakhimova, Baraou oraz Bohachuka.

Swoje typy przesłało 11 przedstawicieli Ekipy PWR, którzy łącznie wskazali 21 pięściarzy. Tylko dwóch z nich znalazło się w zestawieniach u wszystkich typujących. Mowa tu o Jaronie Ennisie oraz Edgarze Berlanga. Ten ostatni zaliczył wraz z Jaiem Opetaią największy awans. Mamy też czterech debiutantów, z których najwyżej, na 5 miejscu, znalazł się Jared Anderson. Po raz pierwszy w rankingu pojawili się także Sadriddin Akhmedov, Sebastian Fundora oraz Conor Benn. Ósmą pozycję utrzymał Fiodor Czerkaszyn.

Bezapelacyjnym zwycięzcą ponownie został Jaron Ennis. Aż 9 typujących wskazało go na 1 miejscu. Talent Amerykanina jest bezsprzeczny. Od czasu ostatniego zestawienia „Boots” wygrał dwa pojedynki, oba przed czasem. Bez wątpienia Jaron wyrasta na gwiazdę boksu zawodowego. A może już nią jest?

Po szczegóły zapraszam na stronę TOP 10 prospektów na świecie.

Marek Rugowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s