Talarek + Szymański = emocje

Które walki najbardziej zapadają nam w pamięć? W zdecydowanej większości te, które dały nam sporą dawkę emocji. M.in. z tego powodu Ekipa PWR postanowiła przygotować ranking, w którym wskazała 10 najbardziej emocjonujących pojedynków, które odbyły się w Polsce.

Nie kierowaliśmy się kryterium poziomu sportowego. Liczył się tylko zastrzyk emocji, jaki zaserwowali nam bohaterowie potyczek. W zestawieniu mogli znaleźć się zarówno pięściarze ze światowego top 50, jak i top 200. Inna sprawa, że pojedynki na najwyższym poziomie nie zawsze generują odpowiednią dawkę adrenaliny. Często styl robi walkę, a w ringu wieje nudą. Jak pokazuje nasz ranking nie trzeba należeć do światowej czołówki, by stworzyć świetne widowisko.

Swoje zestawienia przesłało 11 ekspertów, którzy łącznie wskazali 23 starcia, które odbyły się nad Wisłą. Zanim przejdziemy do zwycięzców, warto napisać o zawodnikach, którzy mogą czuć się wygranymi, mimo że pierwszego miejsca nie zajęli. Mowa tu m.in. o Rafale Jackiewiczu, którego dwie walki znalazły się na podium naszego Top 10. Oprócz tego w najlepszej dziesiątce dwukrotnie znaleźli się Krzysztof Cieślak oraz Dariusz Snarski. W sumie, we wszystkich typach, pięściarz z Białegostoku wymieniany był aż pięciokrotnie. Czy to powinno dziwić? Raczej nie. Każdy kto śledził karierę zawodową promotora Boxing Productions, doskonale pamięta że jego potyczki nie tylko dawały gwarancję solidnego poziomu sportowego, ale z reguły przysparzały też sporo emocji.

A która walka wg Ekipy PWR dała ich najwięcej? Starcie Roberta Talarka i Patryka Szymańskiego, które odbyło się w kwietniu 2019 roku. Jak dobrze pamiętamy pojedynek obfitował w zwroty akcji i rekordową jak na Polskę liczbę nokdaunów. W sumie widzieliśmy ich 10. Kosmos, takich rzeczy nie widuje się często. Ostatecznie zwyciężył Talarek, ale dziś obaj mogą czuć się wygranymi, bowiem to ich potyczka została uznana za najbardziej emocjonującą.

Po szczegóły najnowszego Top 10, zapraszam na stronę.

Marek Rugowski

Fot. MB Promotions

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s