Głowacki vs Huck nr 1

Po styczniowym plebiscycie nadszedł czas, by przygotować kolejne zestawienie. Wraz z Ekipą PWR zdecydowaliśmy, iż w lutym odpuścimy aktualizację cyklicznych rankingów i przygotujemy coś specjalnego. Spośród przedstawionych propozycji wybraliśmy „Top 10 zwycięstw Polaków”, w którym to wskazaliśmy najważniejsze wygrane w polskim boksie zawodowym.

Kryterium było tylko jedno. Pod uwagę nie braliśmy pojedynków polsko-polskich. Wytypowaliśmy 30 walk, które w naszym odczuciu zasługiwały na miano tych najważniejszych. To z nich każdy typujący wybierał własną dziesiątkę, którą tradycyjnie punktowaliśmy od 10 do 1 punktu. Swoje zestawienia przesłało 16 ekspertów, którzy łącznie wskazali 28 pojedynków.

Tylko dwie walki pojawiły się we wszystkich notowaniach (Głowacki vs Huck oraz Włodarczyk vs Czakijew). To pokazuje, iż z jednej strony każdy z typujących nieco inaczej patrzy na boks. Dla części z nich ważniejszy był prestiż pojedynku, dla innych emocje które mu towarzyszyły. Bez wątpienia w większości przypadków mieliśmy do czynienia z oboma czynnikami. Z drugiej strony z każdym przesłanym zestawieniem formowałą się czołówka rankingu. Widać było, że odczucia co do walk, które powinny znaleźć się na szczycie, są u typujących zbliżone.

Co ciekawe, u 12 z nich pojawiło się starcie Proksa vs Sylvester. Pojedynek pojawiał się z reguły w drugiej połowie notowań, co ostatecznie przełożyło się na 9. pozycję. Największym przegranym rankingu została sklasyfikowana na 11. miejscu walka Jackiewicz vs Rodriguez.

Ostatecznie po podliczeniu wszystkich typów nr 1 został pojedynek Głowacki vs Huck, które zaledwie dwoma punktami wyprzedził starcie Michalczewski vs Hill. Ostatnie miejsce na podium okupuje potyczka Włodarczyk vs Czakijew. Mimo, iż jego walka nie wygrała, zwycięzcą może czuć się Tomasz Adamek, bowiem aż trzy pojedynki „Górala” znalazły się w najlepszej dziesiątce.

Po szczegóły rankingu zapraszam na stronę „Top 10 zwycięstw Polaków”.

Marek Rugowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s