Spore zmiany w światowym P4P

Zmiany, zmiany, zmiany. Tak w skrócie można podsumować sytuację w światowym rankingu P4P po listopadowej aktualizacji. Dość powiedzieć, iż tylko jeden zawodnik utrzymał pozycję z kwietniowego zestawienia. Do tego mamy dwóch debiutantów oraz jedno miejsce ex aequo. I co najważniejsze, zmianę lidera.

Najnowszy ranking typowało 17 ekspertów, którzy łącznie wskazali 15 pięściarzy. Po podliczeniu punktów okazało się, iż z czołową dziesiątką pożegnał się Manny Pacquiao oraz Gienadij Gołowkin, z kolei zadebiutowali w niej Teofimo Lopez oraz Juan Francisco Estrada. Niedawna porażka, dotychczasowego lidera, Wasyla Łomaczenki zaowocowała jego spadkiem aż o 4 pozycje. Co ciekawe, Ukrainiec zajmuje obecnie ex aequo 5 miejsce wraz ze swoim pogromcą. Największy awans, bo o 3 oczka, zanotował Naoya Inoue. Warto zaznaczyć, iż różnica od 4 do 8 pozycji to zaledwie 9 punktów.

W przypadku lidera, wskazywano tylko dwóch zawodników, Saula Alvareza lub Terence’a Crawforda. Meksykanin jako zwycięzca typowany był aż 12 razy i to on został nowym nr 1 naszego zestawienia.

Po szczegóły zapraszam na stronę Światowego P4P.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s