A może by tak mały plebiscyt?

Dwa lata, tyle minęło od czasu pojawienia się pierwszego wpisu na stronie. Z tejże okazji postanowiłem napisać kilka zdań na temat planów na najbliższy okres. Jeszcze w grudniu Ekipa PWR przygotuje kolejny ranking, tym razem będzie to premierowe zestawienie „Top 10 wagi ciężkiej”. A w styczniu? W styczniu coś specjalnego.

Jakiś czas temu pomyślałem sobie, „A może by tak zrobić mały plebiscyt?” Od czasów przyznawania Stanleyów w środowisku bokserskim brakowało wydarzenia, które nagradzałoby najlepszych pięściarzy w kraju. Nie zakładałem rozmachu, a raczej symboliczne uhonorowanie zwycięzców, których wybiorą eksperci i pasjonaci szermierki na pięści. Pomysł przedyskutowałem z Ekipą, no i mamy to.

„Plebiscyt serwisu PWR. Pięściarze w rankingach” odbędzie się w trzech kategoriach związanych z boksem zawodowym, „Polski pięściarz roku 2020”, „Polski prospekt roku 2020” oraz „Walka roku 2020”. Wyboru dokona Ekipa PWR, a także dwójka dziennikarzy, których nie mogło zabraknąć w gronie kapituły. Miło mi poinformować, iż zaproszenie do udziału w plebiscycie przyjęli Janusz Pindera oraz Andrzej Kostyra. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowy dyplom, którego projektu podjął się Marcin Jarzyna, pasjonat pięściarstwa prowadzący profil Bokser na Facebooku.

Od tego chcemy zacząć. Liczymy, iż nasz pomysł się przyjmie i nic nie stanie na przeszkodzie, by za rok odbyła się kolejna edycja plebiscytu. Tyle, że z większą ilością kategorii, być może bardziej „na bogato”? Zaczynamy skromnie, ale uważam że w tym konkretnym przypadku nie liczy się rozmach, lecz sama inicjatywa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s