Wieje nudą. Z małymi wyjątkami

Majowa aktualizacja „Polaków w rankingach” pokazała, iż w temacie bokserskich rankingów wieje nudą. Federacje WBO i WBA uznały, iż do odwołania nie będą aktualizować swoich notowań. Biorąc pod uwagę brak gal w ostatnich tygodniach, to rozsądna decyzja. Jednak nie wszystkie federacje poszły tą drogą. Zarówno w WBC, jak i w IBF widać delikatne ruchy. EBU natomiast do tej pory nie opublikowała aktualizacji. Trudno powiedzieć, czy to celowy zabieg, czy opóźnienie.

Najważniejszą zmianą wartą odnotowania jest usunięcie Roberta Parzęczewskiego z rankingu IBF. Jeszcze miesiąc temu „Arab” znajdował się na 12. pozycji. W WBC z kolei nasz super średni zanotował spadek z 22 na 27 miejsce. W zestawieniu tej samej organizacji o jedno oczko awansowali Maciej Sulęcki oraz Fiodor Czerkaszyn. „Striczu” znajduje się obecnie na wysokiej 6. pozycji. I to w zasadzie tyle z rzeczy wartych opisania.

W największej ilości rankingów (w czterech) uwzględniony jest Krzysztof Włodarczyk. Z kolei wśród kobiet, trzykrotnie notowana jest Ewelina Pękalska. Pretendentem do pasa Mistrzyni Europy jest Aleksandra Sidorenko, natomiast tytuł mistrza świata posiada obecnie tylko Ewa Brodnicka. Najwięcej mężczyzn notowanych jest w organizacji WBC, obecnie jest to 10 pięściarzy znad Wisły. Najmniej, bo tylko 2 zawodników, znalazło uznanie federacji WBA i IBF. Po szczegóły zapraszam na stronę „Polacy w rankingach”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s