Ennis najlepszym prospektem

Czekając na regularny powrót gal bokserskich przygotowaliśmy kolejny ranking. Tym razem TOP 10 prospektów na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Zadanie okazało się trudne i czasochłonne. Świadczy o tym fakt, iż tylko siedmiu członków Ekipy PWR podjęło się tego zadania. Nie wszyscy byli w stanie poświecić odpowiednio dużo czasu, by przeanalizować najbardziej rokujących zawodników, którzy nie byli jeszcze mistrzami świata i nie mają więcej niż 25 lat.

O tym, że jest w czym wybierać świadczy ilość pięściarzy których wskazano. Łącznie było ich aż 27. Co ciekawe, tylko trójka z nich pojawiła się we wszystkich zestawieniach. Warto zaznaczyć, iż od samego początku kształtowała się ścisła czołówka rankingu. Ostatecznie w najlepszej dziesiątce znalazło się czterech reprezentantów Stanów Zjednoczonych, dwóch Uzbekistanu i po jednym Wielkiej Brytanii, Kazachstanu, oraz Austarlii. Znalazło się też miejsce dla zawodnika ukraińsko-polskiego. Jak zapewne się domyślacie mowa o Fiodorze Czerkaszynie, który uplasował się na 8. pozycji. W końcówce zestawienia aż trzech zawodników uzyskało 10 punktów. O zajętym miejscu zadecydowała więc ilość typowań. Pechowcem, który dzięki temu kryterium zajął 11 miejsce był Bakhodir Jalolov.

Po podliczeniu siedmiu zestawień okazało się, iż najlepszym prospektem na świecie wg PWR został Jaron Ennis ze Stanów Zjednoczonych. Walczący w kategorii półśredniej „Boots” uzyskał 64 punkty, wyprzedzając między innymi Vergila Ortiza Jr oraz Ryana Garcie. Zwycięzca Złotych Rękawic z 2015 roku aż u pięciu Typujących zajmował najwyższą lokatę. Zwycięzcy gratulujemy, a po szczegóły rankingu zapraszam na stronę TOP 10 prospektów na świecie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s