Michalczewski i Rylik najlepsi w historii

Czas pandemii sprawił, iż zastój dotknął także świat boksu. Brak gal, a co za tym idzie brak aktywności pięściarzy zawodowych, sprawił iż uznałem że do odwołania nie będziemy aktualizować polskiego oraz światowego rankingu P4P. W zamian przygotujemy zestawienia, na które w normalnych okolicznościach mogłoby zabraknąć czasu. Na początek, polskie P4P wszech czasów.

Ekipa PWR podjęła się zadania wytypowania najlepszej dziesiątki mężczyzn oraz piątki kobiet. Głównym kryterium było posiadanie polskiego obywatelstwa. Wskazać można była zarówno byłych, jak i aktywnych pięściarzy. Ostatecznie zadania podjęło się 15 ekspertów, z których 11 także wskazało kobiety. Grzegorz Proksa, z racji tego że jego osoba była brana pod uwagę przy ustalaniu Top 10, podjął decyzję iż wytypuje tylko najlepsze pięściarki.

W sumie Ekipa wskazała 18 zawodników i 7 zawodniczek. Po podliczeniu punktów okazało się, że na pozycji 10. dwóch zawodników otrzymało tyle samo punktów, tyle samo razy byli także wskazywani. Tym samym obaj zajęli miejsce ex aequo. W najlepszej dziesiątce mamy wiec 11 pięściarzy. Wśród kobiet obyło się bez tego typu sytuacji.

Ostatecznie Typujący uznali, iż najlepszym polskim pięściarzem zawodowym w historii został Dariusz Michalczewski, a najlepszą zawodniczką Agnieszka Rylik. Warto zaznaczyć, iż w przypadku „Tigera” mieliśmy mały zgrzyt, bowiem jak wiadomo zawodnik z Gdańska większość swoich walk mistrzowskich toczył pod niemiecką flagą. Uznaliśmy jednak, że po pierwsze posiada polskie obywatelstwo, a po drugie analizowanie historii jego walk od potyczki z Joeyem DeGrandisem, kiedy to pierwszy raz walczył pod polską flagą, mija się z celem.

By zapoznać się z pełnym rankingiem zapraszam na stronę polskiego P4P wszech czasów. Mam nadzieję, że przygotowane zestawienie będzie punktem wyjścia do wielu dyskusji, nie tylko na internetowych łamach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s