Spadki Kownackiego

Czas na marcową edycję „Polaków w rankingach”. Porażka Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem przełożyła się na pogorszenie jego sytuacji w rankingach. Federacja IBF usunęła go z najnowszego notowania, z kolei w WBC oraz WBA „Babyface” zanotował spadek. Zwłaszcza w tym pierwszym przypadku dość bolesny, bo aż o 11 pozycji. Warto również nadmienić brak Adama Balskiego w rankingu WBC, tym samym zawodnik z Kalisza nie jest obecnie notowany w żadnym zestawieniu.

W największej ilości rankingów (w czterech) uwzględniony jest Krzysztof Włodarczyk. Z kolei wśród kobiet, trzykrotnie notowana jest Ewelina Pękalska. Pretendentem do pasa Mistrzyni Europy jest Aleksandra Sidorenko, natomiast pas mistrza świata posiada obecnie jedynie Ewa Brodnicka.

Najwięcej mężczyzn notowanych jest w organizacji WBC, obecnie jest to 9 pięściarzy znad Wisły. Najmniej, bo tylko 2, znalazło uznanie federacji WBA. Celowo nie podaję klasyfikacji kobiet, bowiem nie wszystkie organizacje prowadzą regularne zestawienia. Po szczegóły zapraszam na stronę „Polacy w rankingach”.

Fot. akbabyface.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s