Głowacki liderem, Wach debiutantem

Sobotnia porażka Adama Kownackiego, dotychczasowego lidera Polskiego P4P, spowodowała iż na szczycie zestawienia zaszły zmiany. „Babyface” spadł na 4. pozycję, z kolei nr 1 został Krzysiek Głowacki. Kontrowersyjna wygrana nie pomogła Arturowi Szpilce, który wypadł z rankingu. Zadebiutował w nim Mariusz Wach, który otarł się o Top 10 już w poprzedniej edycji. Ostatni rywal Dilliana Whyte’a uzyskał tyle samo punktów, co Paweł Stępień, ale statecznie zajął wyższą pozycję z uwagi na większą ilość wskazań w gronie typujących.

Jeśli o typujących mowa, to należy podkreślić wysoką frekwencję. W marcowej edycji udział wzięło 18 z 20 ekspertów, z których 11 zdecydowało się wskazać najlepszą piątkę wśród kobiet. Mamy również debiutanta, Tomka Delimata, twórcę popularnego kanału Trzynasta Runda, który zastąpił Krystiana Sandera.

Chciałbym również wspomnieć o tym, iż bliski powrotu do Top 10 był Damian Wrzesiński. Dobra postawa w sobotniej walce zyskała uznanie części ekspertów, ale ostatecznie pięściarzowi z Poznania zabrakło kilku punktów. W przypadku kobiet, jedna zmiana, delikatne przetasowanie Aleksandry Sidorenko z Eweliną Pękalską. Panie zamieniły się miejscami, a liderką pozostała Ewą Piątkowska. Kolejna obrona pasa przez Ewę Brodnicką nie wystarczyła, by wyprzedzić swoją byłą rywalkę.

Na koniec małe spostrzeżenie. Czołówka polskiego boksu zawodowego jest w specyficznej sytuacji. Świadczy o tym fakt, iż pierwsza czwórka z rankingu mężczyzn przegrała swoje ostatnie walki. Trzeba jednak podkreślić, że były to konfrontacje ze światową czołówką. No, może poza Adamem Kownackim. W końcówce stawki mamy też Wacha, który także poległ w swoim ostatnim pojedynku, ale również rywalizował z czołowym zawodnikiem wagi ciężkiej. Z jednej strony mamy więc porażki, z drugiej były to weryfikacje na wysokim poziomie. Z kolei pięściarze z szerokiej polskiej czołówki, którzy ostatnio wygrywali, z reguły nie są jeszcze dostatecznie zweryfikowani lub nie widać w nich odpowiedniego potencjału. Stąd tak specyficzna sytuacja w męskim pound for pound.

Po szczegóły zapraszam na stronę Polskiego P4P.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s