Jeżewski w rankingu WBC

Nieco później niż zwykle, w myśl zasady lepiej późno niż wcale, na stronie pojawiła aktualizacja „Polaków w rankingach”. Z istotnych zmian należy podkreślić usunięcie Michała Cieślaka z notowania WBO. W tej samej federacji zadebiutował Kamil Szeremeta, z kolei Nikodem Jeżewski pojawił się w zestawieniu WBC. Oprócz tego Aleksandra Sidorenko została wyznaczona do walki o pas mistrzyni Europy.

W największej ilości rankingów notowani są Adam Kownacki oraz Krzysztof Włodarczyk. Obaj uwzględnieni zostali przez 4 federacje. Wśród kobiet najczęściej pojawia się Ewelina Pękalska, którą znajdziemy w zestawieniach 3 organizacji. W obecnej chwili pas mistrza świata posiada jedynie Ewa Brodnicka.

Najwięcej mężczyzn notowanych jest w organizacji WBC, obecnie jest to 10 pięściarzy znad Wisły. Najmniej, bo tylko 2, znalazło uznanie federacji WBA. Po 4 Polaków znajdziemy w IBF i WBO, z kolei w EBU jest ich 8. Celowo nie podaję klasyfikacji kobiet, bowiem nie wszystkie organizacje prowadzą regularne zestawienia. Po szczegóły zapraszam na stronę „Polacy w rankingach”.

Fot. ToJestBoks.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s