Kownacki coraz wyżej

Aktualizacje rankingów najważniejszych federacji przyniosły raczej pozytywne zmiany. Oczywiście w kontekście sytuacji polskich zawodników. W zasadzie jedyną negatywną wiadomością jest fakt usunięcia Michała Cieślaka z rankingu IBF. Jest to raczej zrozumiały ruch, z uwagi na wyznaczenie Polaka do walki o pas WBC.

Należy podkreślić świetną sytuację, w jakiej znajduje się Adam Kownacki. Nie dość, że notowany jest przez wszystkie organizacje, to jeszcze w trzech z nich znajduje się na trzecim miejscu. Coraz lepiej wyglądają też pozycje zajmowane przez Krzyśka Włodarczyka. Wśród pięściarzy, którzy zaczynają budować swoją renomę, warto odnotować miejsca w rankingu EBU. Przemek Runowski jest tam trzeci, a z każdym miesiącem coraz wyżej znajdują się m.in. Marek Matyja oraz Paweł Stępień. Wśród kobiet na podkreślenie zasługuje silna pozycja Eweliny Pękalskiej, która uwzględniona została przez federacje WBC, WBA oraz EBU. W tej ostatniej jest liderem zestawienia.

Najwięcej mężczyzn notowanych jest w organizacji WBC, obecnie jest to 9 pięściarzy znad Wisły. Najmniej, bo tylko 2, znalazło uznanie federacji WBA. Po 4 Polaków znajdziemy w IBF i WBO, z kolei w EBU jest ich 8. Po szczegóły zapraszam do zestawienia „Polacy w rankingach”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s