Równolegle do zestawienia „Polacy w rankingach” prowadziłem ranking roczny, liczony na podstawie posiadanych pasów mistrzowskich, zajmowanych miejsc w najważniejszych federacjach (WBC, WBA, IBF, WBO oraz EBU), a także w serwisie BoxRec. Każdego miesiąca aktualizując notowanie, zliczałem punkty. W ten sam sposób, w jaki do sierpnia liczyłem „Polskie P4P”. Najlepszym w danym miesiącu przyznawałem punkty, od 1 do 15 mężczyznom oraz od 1 do 5 kobietom. I tak od stycznia do grudnia.
W ten sposób po 12 miesiącach uzyskałem listę najlepszych zawodników i zawodniczek, najlepszych pod względem zajmowanych miejsc rankingowych. W skrócie, im więcej pasów ktoś posiadał, w im większej ilości notowań był uwzględniany i zajmował tam wyższe pozycje, tym lepszy wynik uzyskiwał. Poniższego rankingu nie należy traktować zerojedynkowo. Należy to rozpatrywać w formie ciekawostki, jako kolejny powód do dyskusji na temat polskiego boksu zawodowego.
Zwycięzcą wśród mężczyzn został Kamil Szeremeta, a wśród kobiet Ewa Brodnicka. Zawodnik z Podlasia zyskiwał sporo tym, iż posiadał pas mistrza Europy i notowany był praktycznie w każdym liczącym się rankingu. „Kleo” z kolei zyskiwała tym, że jest w posiadaniu pasa mistrzyni świata. Analizując zestawienie warto zwrócić uwagę na niewielkie różnice punktowe, zwłaszcza w końcówce stawki wśród mężczyzn.
Ranking roczny TOP 15 mężczyzn
1. Kamil Szeremeta: 165 punktów
2. Krzysztof Głowacki: 157 punktów
3. Adam Kownacki: 155 punktów
4. Krzysztof Włodarczyk: 148 punktów
5. Michał Cieślak: 119 punktów
6. Maciej Sulęcki: 118 punktów
7. Robert Parzęczewski: 115 punktów
8. Mateusz Masternak: 98 punktów
9. Paweł Stępień: 72 punkty
10. Adam Balski: 66 punktów
11. Tomasz Adamek: 44 punkty
12. Artur Szpilka: 41 punktów
13. Marek Matyja: 28 punktów
14. Michał Syrowatka: 27 punktów
15. Łukasz Różański: 26 punktów
Ranking roczny TOP 5 kobiet
1. Ewa Brodnicka: 60 punktów
2. Ewa Piątkowska: 41 punktów
3. Aleksandra Magdziak Lopes: 34 punkty
4. Ewelina Pękalska: 24 punkty
5. Aleksandra Sidorenko: 19 punktów