Awans Diablo w rankingu IBF

Bokserski świat obiegła wczoraj informacja o tym, iż Michał Cieślak wyznaczony został do walki o wakujący pas WBC kategorii cruiser. Ten fakt nie powinien ostatecznie dziwić, bowiem Polak już drugi miesiąc z rzędu zajmuje drugą pozycję w rankingu, a jego promotor Tomasz Babiloński uczestniczył w niedawnej konwencji World Boxing Council.

To nie jedyne pozytywne wieści płynące z najnowszych notowań najważniejszych federacji. Coraz wyżej, bo już na 10. pozycji w notowaniu IBF znajduje się Krzysztof Włodarczyk. W ciągu miesiąca „Diablo” awansował o 4 miejsca. Warto również zaznaczyć debiut Aleksandry Sidorenko w rankingu WBA, „Sasza” znajduje się obecnie na 7. pozycji. Była mistrzyni Europy jest też jedynką w zestawieniu EBU. W tejże federacji 5. miejsce zajmuje Przemek Runowski. Wysoka pozycja oraz kontrakt z Tomaszem Babilońskim może oznaczać, iż w najbliższym roku „Kosiarz” celować będzie w tytuł czempiona Starego Kontynentu.

Wśród mężczyzn najwięcej zawodników notowanych jest w federacji WBC, obecnie jest to 9 pięściarzy znad Wisły. Najmniej z kolei, bo tylko 2, znalazło uznanie organizacji WBA. Po szczegóły zapraszam do zestawienia „Polacy w rankingach”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s