Ewa i Kamil bez pasów

Nieco później niż zwykle, ale jest. Październikowa aktualizacja „Polaków w rankingach”. Czekałem na aktualne notowanie federacji EBU, ale się nie doczekałem. Stąd mała zwłoka. Tym samym w przypadku tejże organizacji, względem poprzedniego zestawienia, nic nie uległo zmianie.

A co poza tym? Najważniejsze kwestie to utrata pasa przez Ewę Piątkowską. Federacja WBC odebrała jej tytuł z uwagi na zbyt długi okres bez obrony. Z kolei Kamil Szeremeta zwakował pas EBU chcąc skupić się na walkach za oceanem. Wiele wskazuje na to, iż Polak w lutym zmierzy się z Gienadijem Gołowkinem w pojedynku o mistrzostwo świata IBF. Chciałbym też zwrócić uwagę na coraz lepszą sytuację Eweliny Pękalskiej, która zadebiutowała w rankingu WBC.

Najwięcej pięściarzy znad Wisły notowanych jest przez federację WBC, bo aż 11. WBA i IBF uwzględniły 3 Polaków, natomiast organizacja WBO 4. W przypadku EBU bez zmian, czyli 8 zawodników w zestawieniu. Celowo nie podaję tutaj pięściarek, z uwagi na fakt iż federacja IBF oraz WBO od dłuższego czasu nie posiada aktualnych rankingów kobiet. Można powiedzieć, iż tylko WBC i WBA prezentują w tej kwestii jakiś standard. Po szczegóły zapraszam TUTAJ.

Fot. profil Ewy Piątkowskiej na Facebooku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s