Cieślak najlepszy, Tryc debiutuje

Po dziesięciu miesiącach zdecydowaliśmy się zaktualizować Polskie P4P. Nie robiliśmy tego wcześniej, bo co tu dużo mówić – w naszym rodzimym boksie niewiele się działo. Od czasu publikacji ostatniego rankingu (29.06.2021) odbyły się tylko trzy duże walki. Rewanżowe starcie Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem, pojedynek Mariusza Wacha z Arslanbekiem Machmudowem oraz potyczka o pas mistrza świata WBO pomiędzy Lawrencem Okolie, a Michałem Cieślakiem. Pozostałe walki nie wniosły nic na tyle istotnego, by zaburzyć układ najlepszej dziesiątki w Polsce.

Tym razem nie zaktualizowaliśmy zestawienia kobiet. Ewy Piątkowska oraz Brodnicka nie są aktywne od ponad roku. Sasza Sidorenko przegrała ostatni pojedynek. Ewelina Pękalska stoczyła tylko jedną potyczkę, Laura Grzyb podobnie. Jeśli można powiedzieć, że u mężczyzn niewiele się działo, to tutaj nie dzieje się nic. Stąd taka, a nie inna decyzja. Wierzymy jednak, iż pomału sytuacja będzie zmierzać ku lepszemu. Wspomniana Grzyb podpisała kontrakt z grupą Andrzeja Wasilewskiego, na ringu zadebiutowała utalentowana Justyna Walaś, a na ring powróciła Wiktoria Sądej.

Najnowsze zestawienie typowało 14 reprezentantów Ekipy PWR, którzy łącznie wskazali 18 zawodników. Największymi przegranymi kwietniowego rankingu zostali Krzysztof Włodarczyk oraz Paweł Stępień, obaj wypadli z Top 10. W przypadku „Diablo” jest to historyczna chwila, ponieważ w Polskim P4P znajdował się od września 2019 roku, kiedy to po raz pierwszy przygotowaliśmy zestawienie. Spadek o dwie pozycje zaliczył Adam Kownacki. Są też wygrani. Największymi mogą się czuć Mateusz Tryc, który zadebiutował w rankingu, a także Kamil Łaszczyk który do niego powrócił. Z kolei awans zaliczyli Fiodor Czerkaszyn oraz Łukasz Różański.

Ostatecznie po podliczeniu wszystkich głosów, pozycję najlepszego polskiego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe obronił Michał Cieślak, który aż u ośmiu typujących zajął pierwszą pozycję. Po piętach deptał mu Mateusz Masternak, który przegrał z nim zaledwie o trzy punkty. Na ostatnim stopniu podium stanął Maciej Sulęcki.

Po szczegóły rankingu zapraszam na stronę Polskiego P4P.

Marek Rugowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s