Debiut Grzyb, spadek „Araba”

Bokserskie gale powróciły, kilku czołowych zawodników stoczyło kolejne pojedynki, tym samym nadszedł czas na aktualizację Polskiego P4P. Ostania miała miejsce w kwietniu. Przygotowując najnowsze zestawienie postanowiliśmy, do odwołania, znieść kryterium 12 miesięcy aktywności wstecz. Ograniczenia związane z pandemią w wielu przypadkach uniemożliwiają regularne starty, dlatego też uznaliśmy iż branie pod uwagę wspomnianego kryterium byłoby krzywdzące dla pięściarzy. Dodatkowo, mimo rywalizacji z Siergiejem Radczenko, Mateusza Masternaka cały czas traktujemy jako zawodnika boksu olimpijskiego.

Mimo okresu urlopowego dopisała wysoka frekwencja, bowiem swoje zestawienia przesłało 16 Typujących, wśród których mamy dwóch debiutantów. Mowa o Patryku Koniecznym z serwisu Boxing.pl, który po raz pierwszy wskazał Polskie P4P oraz o Mateuszu Henclu, dziennikarzu WP Sportowych Faktów, dla którego jest to pierwsze typowanie na łamach PWR.

W samych zestawieniach kilka zmian. Wśród mężczyzn głównie w dolnej części tabeli. Spory awans zanotował Fiodor Czerkaszyn, z kolei znaczny spadek zaliczył Robert Parzęczewski. Najwyraźniej jego ostatnia wygrana nad Janjaninem nie do końca przekonała Typujących. Z kolei pozytywne wrażenie w rewanżu z Matyją zrobić musiał Paweł Stępień, bowiem ten zaliczył delikatny awans. Tuż za najlepszą dziesiątką znalazł się Damian Wrzesiński, któremu zabrakło 15 punktów, by powrócić do Top 10. Na czele rankingu bez zmian, nr 1 nadal Krzysztof Głowacki.

W notowaniu kobiet debiut Laury Grzyb, która efektowną wygraną nad Libiszewską zapewniła sobie 4. pozycję w zestawieniu. Z Top 5 wypadła natomiast Karina Kopińska. Liderką nadal jest Ewa Piątkowska Tuż za jej plecami Ola Sidorenko, która zaledwie jednym punktem wyprzedziła Ewę Brodnicką.

Po szczegóły zapraszam na stronę Polskiego P4P.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s