Czerkaszyn na czele prospektów w Polsce

Wg Wikipedii prospekt to „określenie względnie młodego pięściarza, którego talent i umiejętności wskazują na jego wielką karierę w boksie w niedalekiej przyszłości”. Decydując się na przygotowanie rankingu TOP 5 prospektów w Polsce musieliśmy nieco przedefiniować to znaczenie. Głównie w kontekście wspomnianej młodości.

Wszystko to z uwagi na deficyt perspektywicznych zawodników znad Wisły. Z tego powodu zdecydowaliśmy się przygotować zestawienie zaledwie najlepszej piątki, która dodatkowo nie została obarczona limitem 25 lat, jak to miało miejsce w przypadku TOP 10 prospektów na świecie. Brak limitu wieku był więc głównym kryterium, ale nie jedynym. Poza tym pięściarz musiał posiadać polskie obywatelstwo, nie mógł też pochwalić się światowymi oraz europejskimi pasami.

Jako, że w zestawieniu najlepszych prospektów na świecie pojawiło się nazwisko Czerkaszyna (8 miejsce), wydawać by się mogło iż naturalnym jest by w polskim TOP 5 był bezapelacyjnym zwycięzcą. Jak się okazało niekoniecznie. Fiodor ostatecznie wygrał, ale nie wszyscy Typujący zdecydowali się go wskazać. Co ciekawe, jedynym zawodnikiem który pojawił się u wszystkich ekspertów był Sebastian Ślusarczyk.

Łącznie wskazano 11 pięściarzy. Pechowcami którzy znaleźli się poza najlepszą piątką byli Paweł Stępień, Przemysław Zyśk, Kewin Gruchała, Kacper Salabura, Kamil Gardzielik oraz Eryk Apresyan. A kto poza Fiodorem znalazł się na czele? Odpowiedź na to pytanie znajduje się na stronie TOP 5 prospektów w Polsce. Zapraszam do lektury.

Fot. Maciej Gilewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s