Porównanie CIOSS vs Compubox

Redaktor Przemek Garczarczyk, polonijny dziennikarz zajmujący się boksem, zgłosił się do firmy Compubox, aby przygotowała statystyki ciosów walki Patryka Szymańskiego z Robertem Talarkiem. Dla tych którzy nie wiedzą, Compubox zajmuje się statystycznymi zestawieniami ciosów od 1985 roku. Jest to firma instytucja mająca ogromne doświadczenie w tym zakresie. Pojawiła się więc okazja, by wyniki z naszej aplikacji porównać z wynikami prekursorów w tej dziedzinie.

To co na początku rzuciło mi się w oczy, to spora różnica łącznej ilości wyprowadzonych ciosów. Compubox zliczył ich zdecydowanie więcej. Zdziwiło mnie to, ale po analizie doszedłem do wniosku, że wynika ona z założeń które ciosy liczmy, a które nie. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie liczą wszystkie wyprowadzone ciosy, również te dystansujące których my nie braliśmy pod uwagę. To co dla nas było nieistotne, Compubox zliczał zapewne jako niecelne jaby. Nie można więc porównywać ich statystyk z naszymi jeden do jednego. By miało to sens założenia nasze oraz ich musiałyby się pokrywać, a niestety tak nie jest. Dodatkowo, zarówno my jak i oni, musielibyśmy podchodzić do tematu zerojedynkowo, czyli liczymy tylko ciosy celne i chybione. A jak wiemy Amerykanie dodatkowo kategoryzują ciosy dzieląc je na proste i mocne. Wydaje się, że jedyną rozsądną opcją by zweryfikować wyniki CIOSSu jest porównanie z ich power punches, choć i tak mogą zdarzyć się rozbieżności, bowiem celne ciosy proste które zliczaliśmy, Compubox dodał najprawdopodobniej do statystyk jabów.

Mimo wszystko zdecydowałem się wykonać porównanie, które pokazuje że mimo iż w ogólnej ilości ciosów mamy różnice, to tendencje w każdej z rund są bardzo podobne. A końcowy procent celnych ciosów u Patryka Szymańskiego wyszedł w zasadzie identyczny. To wszystko sprawia, iż jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że sobotnie testy można uznać za udane. Tak jak pisałem wczoraj, na pewno nie ustrzegliśmy się błędów, ale patrząc na to przez pryzmat doświadczenia jest naprawdę dobrze. Na dzień dzisiejszy mamy ledwie kilkudniowe doświadczenie, a uzyskaliśmy wynik zbliżony do lidera na światowym rynku, który zlicza ciosy od 34 lat.

Poniżej znajdziecie porównanie, które przygotowałem, a także szczegółowe statystyki Compubox oraz CIOSS.

Porównanie Compubox vs CIOSS


Szczegółowe statystyki CIOSS


Szczegółowe statystyki Compubox

Jedna uwaga do wpisu “Porównanie CIOSS vs Compubox

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s