Test aplikacji

W minioną sobotę w Katowicach miała miejsce jedna z ciekawszych gal na polskim rynku w ostatnich latach. Mowa tu o „Ostatnim tańcu” organizowanym przez MB Promotions. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że podczas jej transmisji przyszło mi testować aplikację do zliczania ciosów. CIOSS, bo tak się nazywa program, wraz ze mną testował Marcin Łuczak, mój dobry kolega oraz zapalony kibic pięściarstwa.

Założenia jakie podjęliśmy zakładały, iż każdy z nas będzie śledził poczynania jednego boksera i będziemy liczyć wszystkie ciosy, zarówno bite na górę jak i dół, z wyłączeniem ciosów dystansujących oraz „klepanych” w klinczu. Uderzenia zostały podzielone na trafione i niecelne. Wyszedłem z założenia, iż nie będziemy kategoryzować ich na proste, mocne itp. Chcąc by ostateczne statystyki były jak najbliższe prawdzie, skupiliśmy się na dwóch opcjach wyboru, ponieważ wówczas istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu.

Szczegółowe statystyki walk zostały wysłane do organizatora gali. Z kolei na naszym profilu na Facebooku oraz Twitterze publikowałem ogólne podsumowania. Niestety z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy zacząć testów od pojedynku Mateusza Rzadkosza z Tomaszem Gromadzkim. Szkoda. Pierwszą potyczką, w pewnym sensie dla nas historyczną, w której zliczaliśmy ciosy było starcie Damiana Wrzesińskiego oraz Kamila Młodzińskiego.

Łącznie opracowaliśmy statystyki dla sześciu walk. Po ich zakończeniu doszedłem do wniosku, iż tego typu doświadczenie daje zupełnie inny pogląd na pojedynek. Skupiając się na jednym zawodniku, na jego poczynaniach w ringu mamy do czynienia z inną optyką, aniżeli ma to miejsce podczas zwykłego oglądania walk. Nie liczy się ogólne wrażenie, praca obu pięściarzy, tylko robota jaką wykonuje jeden z nich.

Uważam, iż testy się udały. W samej aplikacji został znaleziony tylko jeden błąd, który z resztą szybko udało się naprawić. Zarówno ja, jak i Marcin zapewne nie ustrzegliśmy się błędów, ale w mojej opinii podsumowania oddają to co działo się między linami ringu. Przy tej okazji chciałbym podziękować Marcinowi za zaangażowanie i poświęcony czas. Warto było przepracować te kilka godzin. Nauka nie poszła w las. Poniżej publikuję wszystkie statystyki, które udało nam się opracować.

Wrzesiński VS Młodziński

Jeżewski VS Winters

Szymański VS Talarek

Wach VS Bakole

Jonak VS Robinson

Parzęczewski VS Chudinov

Łącznie wyprowadzonych ciosów: 3968
Łącznie ciosów celnych: 1239 (31%)
Średnia ciosów wyprowadzonych na walkę: 661
Średnia ciosów celnych na walkę: 207
Średnia ciosów wyprowadzonych na rundę: 97
Średnia ciosów celnych na rundę: 30

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s