O projekcie

O projekcie

By przybliżyć genezę PWR, a także skąd u mnie pasja do pięściarstwa, muszę cofnąć się do lat 90. ub. wieku. Wówczas to, jako nastoletni chłopak, zacząłem trenować boks w bydgoskim Zawiszy. Moim trenerem był charyzmatyczny Ryszard Rybski, a jego pomocnikiem wicemistrz olimpijski z Rzymu, Jerzy Adamski. Przez cztery lata stoczyłem około trzydziestu walk, jednak ominęły mnie większe sukcesy. Po kilku latach od zakończenia przygody z pięściarstwem, pasję do tego sportu realizowałem pisząc na łamach serwisu Boxing.pl, który współtworzyłem przez trzy lata. W tym samym okresie prowadziłem także oficjalną stronę Agnieszki Rylik. W późniejszym czasie pisałem tu i ówdzie ostatecznie kończąc na własnym blogu. To właśnie tam reaktywowałem swój pomysł na „Polaków w rankingach”, których pierwowzór realizowałem jakąś dekadę temu w moim autorskim wortalu Boxing Links.

Uznałem, iż warto by zestawienie z najlepszymi polskimi pięściarzami zawodowymi miało swoje osobne miejsce. Dlatego też znalazłeś się na PWR. Postanowiłem, by na stronie znalazło się coś jeszcze, coś czego nie było w polskim Internecie. Myślę tu o „Polskim Pound 4 Pound”. Co w nim szczególnego? To, że do sierpnia 2019 zestawienie w całości liczone było arytmetycznie na podstawie posiadanych pasów mistrzowskich, a także zajmowanych miejsc w rankingach federacji WBC, IBF, WBA, WBO, EBU oraz pozycji w serwisie BoxRec. Z kolei od września „Polskie P4P” liczone jest na podstawie typów kilkunastu ekspertów. Każdy z nich wskazuje TOP 10 mężczyzn oraz TOP 5 kobiet. Zsumowane punkty dają nam obraz polskiej czołówki bez podziału na kategorie wagowe.

PWR to nie tylko zestawienia rankingowe, to także statystyki ciosów. Na początku 2019 roku zacząłem pracować nad aplikacją, za pomocą której można przygotować tego typu dane. Po kilku miesiącach prac i testów program był gotowy, oficjalnie otrzymując nazwę CIOSS. Obecnie jest to jedyna aplikacja w Polsce, dzięki której możliwe jest oferowanie komercyjnej usługi opracowania statystyk ciosów. Do skorzystania z tej możliwości zapraszam w szczególności organizatorów gal. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Pozdrawiam,
Marek Rugowski