Usyk najlepszym ukraińskim zawodowcem

Zainspirowani bohaterską postawą braci Kliczko, Oleksandra Usyka, Wasyla Łomaczenko, czy Siergieja Dzinziruka, postanowiliśmy przygotować ukraiński ranking P4P wszech czasów. W pewnym sensie również jako hołd dla Ukrainy, która dzielnie stawia czoła rosyjskiemu agresorowi.

Przygotowując zestawienie skupiliśmy się jedynie na karierze zawodowej. Wyniki osiągane w boksie olimpijskim nie były przez typujących brane pod uwagę. Mimo zawężenia kryterium okazało się, że wybór nie jest jednoznaczny, bowiem w swojej historii Ukraina miała wielu znakomitych pięściarzy, mistrzów świata, którzy na stałe zapisali się na kartach profesjonalnego boksu. Władymir Kliczko dominował w królewskiej kategorii, Oleksandr Usyk zunifikował pasy w wadze cruiser, a Wasyl Łomaczenko zdobywał tytuły aż w trzech kategoriach. A to tylko przykłady z ostatnich lat.

Ostatecznie wytypowaliśmy piętnastkę zawodników, spośród których wybraliśmy najlepszą dziesiątkę. Największym pechowcem okazał się Siergiej Derewianczenko, któremu zabrakło zaledwie dwóch punktów, by zamknąć Top 10. Trzeba jednak przyznać, iż konkurencję miał zacną. Co ciekawe, tylko czołowa piątka znalazła się w zestawieniach u wszystkich typujących. Najnowszy ranking przygotowało 14 reprezentantów Ekipy PWR. Wśród nich mamy debiutujących w tej roli Marka Cudka oraz Kacpra Bogdanowicza.

Dziesiątkę zamyka Wiaczesław Senczenko. W środku stawki ciasno, Oleksandr Gwozdyk wyprzedził Andrija Kotelnika zaledwie o jeden punkt. Na podium znaleźli się obaj bracia Kliczko, tuż poza nim Wasyl Łomaczenko. A kto na czele? Oleksandr Usyk, współczesna gwiazda światowego boksu, który był nr 1 aż u pięciu typujących.

Po szczegóły zapraszam na stronę Ukraińskiego P4P wszech czasów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s